آموزش باغبانی

گل لوپن وحشی | اطلاعات جامع شرایط نگهداری و تکثیر لوپن وحشی

گل لوپن وحشی

لوپن وحشی گیاهی است که به راحتی قابل رشد است و معمولاً در انواع خاک های متوسط ​​و همچنین در آفتاب کامل رشد می کند.

روش کاشت و تکثیر لوپن وحشی

لوپن وحشی یا گیاه زینتی و دارویی چند ساله ، بنشن چند ساله ای است که در تپه های شنی و اطراف جاده ها در مناطقی از شرق ایالات متحده آمریکا (از تگزاس و فلوریدا تا ماین) و مینه سوتا و کانادا رشد می کند.

برای مشاهده انواع گل و گیاهان آپارتمانی و خرید نهال می توانید به سایت باغ نت مراجعه کنید.

خصوصیات گیاه شناسی لوپن وحشی

این گیاه در سال اول رشد فقط برگ تولید می کند. برگها مرکب و چاق است و 7 تا 11 برگچه در یک روزت چیده شده است. برگچه ها به صورت بیضی شکل با نوک بدون نوک یا نوک تیز و نیزه هستند. موهای پراکنده در قسمت تحتانی این جزوه ها دیده می شود. دمبرگ ها از برگچه ها بلندتر هستند و گوشواره ها بسیار کوچک و نامشخص هستند.
ساقه های متعدد ، راست ، شیاردار و دارای تعداد کمی مو است. گل آذین طولانی است ، دارای گلهای پراکنده و گاهی چتر است. گلها آبی تا صورتی اما اغلب مایل به آبی یا بنفش هستند. زمان گلدهی از ژوئن تا جولای است. این گلها هرمافرودیتی هستند و توسط زنبورهای عسل گرده افشانی می شوند.
غلافها یا غلافها به رنگ زرد مایل به سبز مایل به قهوه ای ، دارای خطوط مستقیم ، گردنی ، کوتاه و مودار است. هر غلاف 5 تا 6 دانه دارد. دانه ها بیضی هستند. لوپین ها ، مانند بسیاری از گونه های خانواده Niamonds ، می توانند نیتروژن خاک را تثبیت کنند.
گل لوپن

گل لوپن

شرایط محیط رشد لوپن وحشی

لوپین باغی یک باغ با رشد آسان است و معمولاً در انواع خاکهای متوسط ​​و همچنین در شرایط کامل آفتاب رشد می کند. این گیاه می تواند در خاکهای شنی و فقیر به خوبی رشد کند. خاک های اسیدی به خنثی یا PH را ترجیح می دهد.

  • این گیاهان تا دمای حدود -25 درجه سانتیگراد را تحمل می کنند.
    این گونه ها به حمله حلزون بسیار حساس هستند.

لوپین ها با باکتری های تثبیت کننده نیتروژن همزیستی می کنند. این باکتریها روی گره های ریشه گیاه رشد کرده و نیتروژن موجود در جو را تثبیت کرده و آن را به شکل قابل استفاده برای گیاه تبدیل می کنند.

 

روش تکثیر لوپن وحشی

برای تکثیر این گیاه ، یک یا دو دانه به طور مستقیم در هر گلدان کاشته می شود. بذرهای این گیاه بسیار نامنظم جوانه می زنند و پس از جوانه زنی بوته های بسیار ضعیفی تشکیل می شود که در اثر گرمای تابستان از بین می روند. در پاییز ، بوته های باقیمانده گل کوتاه می دهند. پایه های نامناسب را از آنها جدا کرده و بقیه را زیر زمستان قرار دهید تا زمستان بگذرد.
برای تولید گلهای شاخه بریده ، این گیاهان در اردیبهشت ماه با فاصله 80 سانتی متری از یکدیگر در خاک مستحکم و عمیق کاشته می شوند که با گرم شدن هوا گل می دهند و در پاییز دوباره گلهای فراوان تولید می کنند.

خواص درمانی و کاربردهای صنعتی لوپن وحشی

به دلیل تولید گلهای زیبا ، لوپین ها به عنوان گیاه زینتی کشت می شوند.
از عصاره برگ این گیاه برای درمان حالت تهوع و خونریزی داخلی نیز استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *