آموزش باغبانی

13گل مناسب برای تراریوم که باید بشناسید

تراریوم چیست؟

تراریوم چیست؟

تراریوم یا باغ شیشه ای کاشت گیاهان در ظروف شیشه ای در داخل یا خارج از منزل است. در تراریوم، به دلیل بسته بودن ظرف، رطوبت افزایش می یابد و نمی توان هر گیاهی را در آن کاشت. گلهای مناسب تراریوم نباید خیلی رشد کنند.
تراریوم یکی از زیباترین روش های نگهداری گل و گیاه در داخل آپارتمان است. اگر حوصله نگهداری گلدان را ندارید ، می توانید تراریوم را بخرید و از آن در هر قسمت از خانه استفاده کنید. تراریوم یا باغ شیشه ای ظروف شیشه ای یا شفافی است که در آن یک گیاه زنده و تازه پرورش می یابد.
برای مشاهده انواع گل های آپارتمانی و خرید نهال می توانید به سایت باغ نت مراجعه کنید.
تراریوم که یک جعبه شیشه ای زیبا و گیاهانی در داخل دارد گزینه خوبی برای هدیه دادن به عزیزان است و آنها را خوشحال می کند. این گلخانه مینیاتوری را می توانید در خانه درست کنید. در این مقاله ابتدا نکاتی را درمورد شرایط یک تراریوم مناسب بیان می‌کنیم و سپس 13 نوع گل مناسب برای تراریوم را به شما معرفی خواهیم کرد. 

تراریوم را در چه مکانی قرار بدهیم؟

نور 

محل قرارگیری تراریوم ها به نیاز نور گیاهان بستگی دارد. به عنوان مثال ، کاکتوس ها و ساکولنت ها به نور بیشتری احتیاج دارند و باید در تراریوم های باز قرار بگیرند ، اما گیاهانی مانند فیتونیا ، سرخس و گل سنگ به نور کمتری نیاز دارند.
به طور کلی ، تراریوم را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. اجازه تابش مستقیم باعث افزایش دمای داخل تراریوم و سوختگی گیاه می شود. تراریوم را در جایی قرار دهید که نور غیر مستقیم کافی وجود داشته باشد. بهترین مکان پشت پنجره های شمالی خواهد بود.

آبیاری 

پس از کاشت ، گیاهان را اسپری کرده و از آبیاری شدید و مستقیم خودداری کنید زیرا باعث از بین رفتن گیاهان و افزودن آب به مقداری می شود که فقط خاک را مرطوب می کند ، زیرا آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه های گیاه می شود. هنگام خشک شدن کناره های ظرف مقدار کمی آب اضافه کنید.
گیاهان در تراریوم به آب بیشتری احتیاج دارند اما گیاهان در تراریوم بسته به دلیل رطوبت زیاد محیط به آب کمتری احتیاج دارند و در صورت نشستن آب روی دیواره شیشه ، آنرا باز کنید تا رطوبت اضافی از بین برود. در تراریوم های بسته ، فاصله آبیاری می تواند 1 ماه یا بیشتر باشد. در اکثر موارد ، بسته به شرایط ، هر دو هفته یکبار باید آبیاری کنید.

کوددهی

بسیاری از تراریوم ها به دلیل لقاح بیش از حد از کار می افتند. بعد از یک سال کود دهی گیاه را شروع کنید.

معرفی انواع گل مناسب برای تراریوم

در این بخش 13 نوع گل مناسب برای تراریوم را به شما معرفی خواهیم کرد که شامل:

کاکتوس و ساکولنت

آنها گل مناسب برای تراریوم  هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و مهمترین نکته ای که باید به آنها توجه شود این است که رطوبت زیاد باعث پوسیدگی و خراب شدن این گیاهان می شود. آنها باید کاشته شوند و در نهایت باید ماهی یکبار آبیاری شوند. نکته مهم دیگر این است که گیاهانی که در کنار هم کاشته می شوند به نور و آب یکسان احتیاج دارند.

گیاه دوستی (پیله آ )

این گل مناسب برای تراریوم غالباً در مکانهای مرطوب کاشته می شود و سایه دوست است. اندازه این گیاه برای کاشت در هر سایز تراریوم مناسب است و دارای برگهای بسیار زیبایی است که دارای رگه های برگ قرمز و کنتراست بسیار زیبایی در ترکیب با رنگ سبز روشن برگهای آن است. ايجاد كردن.

گیاه عنکبوتی(spider plant)

این گیاه با تراریوم سازگار است که با رگبرگهای برگ روشن می تواند تضاد زیبایی با گیاهان دیگر ایجاد کند. این گیاه نور کم را به خوبی تحمل می کند و رطوبت دوست است ، بنابراین همیشه باید قبل از خشک شدن خاک آبیاری شود. دادن.

کریپتانتوس (star fish)

این گیاه از خانواده آناناس با برگهای راه راه ، راه راه است که بسته به میزان نوری که دریافت می کنند از قرمز به سفید و سبز تیره تغییر رنگ می دهند. این گیاه به آرامی رشد می کند و بنابراین گل مناسب برای تراریوم  است.

فیتونیا

این گیاه یک گیاه خانگی با عمر طولانی است و در محیط های گرم و مرطوب به خوبی رشد می کند. برگهای آن دارای رگه های زیبا با رنگهای سفید ، سبز یا قرمز است.

پ

پپرومیا

این گیاه دارای برگ با گیاهان برجسته برای تراریوم مناسب است که رطوبت را دوست دارد و به نور کمی احتیاج دارد. هر کدام را جداگانه بکارید. البته بهتر است بدانید که انواع مختلفی از پپرومیا وجود دارد.

تیلاندسیا

نوعی گیاه هوازی است که نیازی به خاک ندارد و مواد مورد نیاز خود را از هوا و از طریق برگ های آن تأمین می کند.شرایط برای نگهداری این گل مناسب برای تراریوم بسیار محیا است.

چمن سیاه موندو 

این یک گیاه سازگار با تراریوم با برگهای راه راه است که رنگ آن از سبز تیره تا سیاه متفاوت است و در بزرگسالی ارتفاع آن حدود 40 سانتی متر است ، به همین دلیل این گل مناسب برای تراریوم های بزرگ است. رطوبت موجود در تراریوم برای این گیاه کافی است و نیازی به پاشش ندارد.

بگونیا توت فرنگی

این گیاه دوست داشتنی نوعی گل مناسب برای تراریوم  است و دارای شاخه های قرمز عمر طولانی دارد و به دلیل گلهای زیبا Strawberry Begonia نامیده می شود که حتی در صورت نداشتن گل ، برگهای زیبای آن تراریوم شما را زینت می دهد.

چمن عروس

گیاه را به عنوان چمن تراریوم بشناسید اما نام آن چمن عروس است. از این گیاه می توان برای پوشاندن سطوح خالی تراریوم با سنگهای تزئینی و مجسمه های کوچک استفاده کرد. این گیاه بسیار رطوبت دوست است و باید اسپری شود و کم آبی بدن باعث از بین رفتن آن می شود. این گیاه نباید هرس شود. فراموشش کن چون سریع رشد می کنه.

برگ قاشقی (پپرومیا برگ قاشقی)

این گل مناسب برای تراریوم های بزرگ و متوسط ​​مناسب است و نور کم را تحمل می کند. رطوبت داخل تراریوم برای آن کافی است و نیازی به پاشش نیست. کاشت آن در کنار گیاهانی مانند Potos یا Syngonium منظره بی نظیری را ایجاد می کند. این گیاه دارای دو نوع سبز و سبز است.

بنفشه آفریقایی

گیاه ظریف و زیبایی که ارتفاع آن بین 2.5 تا 15 سانتی متر متغیر است و با گلهای کوچک آبی ، صورتی ، بنفش و سفید انتخاب خوبی برای تراریوم خواهد بود زیرا محیط مرطوب را ترجیح می دهد.
بسته به اندازه مورد نظر خود می توانید از گیاهان دیگری مانند گلدان ، پاپیتال یا عشق، هیدرا، فیکوس، بونسای و در در تراریوم خود استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *