آموزش باغبانی

همه چیز در مورد درختچه تکوما

معرفی بوته تکوما

درختچه تاکوما و درختچه ای از مناطق گرمسیری و برگریز و همیشه سبز برگ پهن است. گلهای تاكوما از پایین خوشه به سمت بالا باز می شوند و گلهای جوان تا زمان تلف شدن گله پیر باز نمی شوند. این باعث می شود گل های Takuma بسیار بادوام باشد. این گیاه از تحمل به خشکی بالا و تحمل شوری متوسط ​​برخوردار است. علاوه بر ایجاد سایه ، تاکوما می تواند بر اساس رنگ و ظاهر در تمام طول فصل یک احساس زنده و سرزنده ایجاد کند. ارگ علاقه مند به خرید نهال هستید می توانید به سایت باغ نت مراجعه کنید.

گیاه شناسی بوته های تکوما

شرایط نگهداری درختچه تکوما

درختچه تاکوما در گذشته Tecomaria و Bignonia نام داشت و یک خانواده دوقلو است. گونه های آن به صورت بوته ای یا صعودی است. گلهای فنجانی یا شاخ شکل در خوشه های انتهایی ظاهر می شوند. همگام سازی گیاه Tecomaria capensis (Tecoma capensis) بومی آفریقای جنوبی است و گیاهی صعودی یا نیمه صعودی است که طول آن به 4.5 متر می رسد. گلهای لوله ای آن ، که شبیه گلهای امین الدوله است (از همین رو نام آن شنل پیچ است) ، نارنجی مایل به قرمز و 5 سانتی متر طول دارند و در اواخر تابستان به صورت خوشه انتهایی ظاهر می شوند. برگها شانه ای شکل و دارای 5 تا 9 برگچه دندانه دار است. T. capensis ‘Aurea’ دارای گلهای زرد است.
همگام سازی گیاه Pandorea jasminoides ، Bignonia jasminoides (T. jasminoides) بومی استرالیا است و همیشه سبز همیشه سبز با برگهای شانه با 5 تا 9 برگچه با نوک باریک است. گلهایی به شکل شاخ به طول 4/5 سانتی متر ، سفید با نوک قرمز یا صورتی در راس ، در تابستان به صورت خوشه ظاهر می شوند.

نیازهای اکولوژیک درختچه تکوما

درختچه تاکوما به سرما حساس و در دمای کمتر از ۵ درجه سانتی‌ گراد آسیب می‌بیند. در فضای آزاد در خاک حاصلخیز مرطوب در محل با آفتاب کامل رشد می‌ کند. خاک مناسب آن خاکی با بافت لومی و دارای مواد آلی کافی است. در ضای آزاد از نظر آفات و بیماری‌ها مشکل خاصی ندارد، اما در گلخانه مورد حمله کنه قرمز و مگس سفید قرار می‌ گیرد.

 

گلدهی درختچه تکوما

زمان گلدهی تکوما بسته به گونه متفاوت است اما بیشتر آن‌ها در تابستان گل می‌دهند.

 

روش تکثیر تکوما

تکوما از طریق کاشت بذر و قلمه ساقه نیمه‌رسیده قابل افزایش است.

 

منبع : gg.gg

عکس درخت تکوما ، تکثیر گل تکوما ، درخت تکوما بنفش ، روش کاشت گل تکوما ، عکس درخت لگنوم ، درختچه لگنوم ، درخت شیشه شور ، بذر درخت تکوم ، عکس درخت لگنوم ، بذر درخت تکوما ، درخت تکوما بنفش ، نگهداری درخت تکوما ، تکثیر گل تکوما ، درخت شیشه شور ، درخت برهان گلی ، بذر درخت تکوما ، برهان گلی ، گل تی بی تی ، درخت گل شیپوری قرم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *