آموزش باغبانی

از بین بردن پشه گلدان ( راهنمای جامع )

از بین بردن پشه گلدان (1)

علت به وجود آمدن پشه در گلدان

این یه موضوع خیلی مهمه که هر باغبون و کشاورزی باید بهش توجه کنه.

ببین، پشه ها معمولا به خاطر وجود آب راکد و مرطوب در گلدان ها و گیاهان ظاهر میشن. وقتی خاک گلدان همیشه مرطوب و خیس باشه، محیط ایده آلی برای تخم ریزی و تکثیر پشه ها فراهم میشه. پشه ها برای تخم ریزی به آب راکد نیاز دارن و اگه گلدان شما همیشه خیس باشه، به محض اینکه تخم هاشون تبدیل به لارو بشن، در همون محیط به راحتی رشد و تکثیر پیدا میکنن.

پس اگه متوجه شدین که پشه ها در گلدان های شما ظاهر شدن، اولین کاری که باید بکنین اینه که خاک رو کاملا خشک نگه دارین و از آبیاری بیش از حد اجتناب کنین. همچنین میتونین از روش های طبیعی مثل استفاده از گیاهان دافع پشه برای از بین بردن اینها استفاده کنین. فقط با رعایت این نکات ساده میتونین از ظاهر شدن پشه ها در گلدان هاتون جلوگیری کنین.

برای خرید خاک کشاورزی از فروشگاه باغ نت با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت کلیک کنید.

از بین بردن پشه گلدان

حالا که متوجه شدیم علت به وجود آمدن پشه در گلدان ها چیه، بذار بهت بگم چطور میتونی این مشکل رو حل کنی و پشه ها رو از بین ببری.

اولین قدم اینه که خاک گلدان ها رو خشک نگه داری. مثل قبلا گفتم، پشه ها برای تخم ریزی و تکثیر به آب راکد نیاز دارن. پس اگه خاک همیشه مرطوب باشه، محیط مناسبی برای پشه ها فراهم میشه. بنابراین باید سعی کنی خاک رو به طور مناسب آبیاری کنی و اجازه ندی که خیلی خیس بشه.

همچنین میتونی از روش های طبیعی و بدون آسیب رسوندن به گیاهان استفاده کنی. مثلا میتونی از گیاهان دافع پشه مثل اکالیپتوس، آویشن یا نعناع استفاده کنی. این گیاهان با بوی خاصی که دارن، پشه ها رو دور نگه میدارن. یا میتونی از روغن های ضد حشره مثل روغن نارگیل یا روغن آویشن استفاده کنی و با آب مخلوط کرده و روی گلدان ها اسپری کنی.

در نهایت اگه این روش ها جواب ندادن، میتونی از حشره کش های طبیعی و گیاهی هم استفاده کنی. مهم اینه که همیشه به دنبال راه حل های سالم و بدون آسیب رسوندن به محیط زیست باشی.

 

برای خرید نهال و گل و گیاهان آپارتمانی از سایت باغ نت کلیک کنید.

بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

همونطور که قبلا گفتم، بهترین کار برای از بین بردن پشه ها، استفاده از روش های طبیعی و بدون آسیب به محیط زیست هستش. مثلا میتونی از گیاهان دافع پشه مثل اکالیپتوس، آویشن یا نعناع استفاده کنی. این گیاهان با بوی خاصی که دارن، پشه ها رو دور نگه میدارن.

یا میتونی از روغن های ضد حشره مثل روغن نارگیل یا روغن آویشن استفاده کنی و با آب مخلوط کرده و روی گلدان ها اسپری کنی. این روغن ها به طور طبیعی پشه ها رو دور نگه میدارن.

اگه این روش ها جواب ندادن، میتونی از حشره کش های طبیعی و گیاهی هم استفاده کنی. مثل پودر گل رز یا پودر پیرتروم. این حشره کش ها به صورت طبیعی و بدون آسیب به محیط زیست عمل میکنن.

ولی به هر حال،همیشه توصیه میکنم که از سم های شیمیایی و مضر برای محیط زیست اجتناب کنید. بهترین راه حل ها روش های طبیعی و سبز هستن.

از بین بردن پشه سیاه گلدان با سرکه (1)

 

برای خرید دستگاه سورتینگ برنج و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

از بین بردن پشه گلدان با دارچین

استفاده از دارچین برای از بین بردن پشه های گلدان یه روش عالی و طبیعیه.

ببین، دارچین یه گیاه ادویه ای هستش که خاصیت دافع حشره داره. بوی قوی و تند دارچین باعث میشه که پشه ها از نزدیک شدن به گلدان ها و گیاهان اجتناب کنن. میتونی از پودر دارچین یا روغن دارچین استفاده کنی.

برای استفاده از پودر دارچین، کافیه مقداری پودر رو در آب مخلوط کنی و با یه سمپاش روی خاک گلدان ها اسپری کنی. این کار باعث میشه که بوی دارچین فضای اطراف گلدان ها رو پر کنه و پشه ها رو دور نگه داره.

یا اگه ترجیح میدی از روغن دارچین استفاده کنی، میتونی چند قطره از این روغن رو با آب مخلوط کنی و همینطور روی خاک گلدان ها بپاشی. روغن دارچین هم به خاطر بوی قوی و تند خودش، پشه ها رو دور نگه میداره.

علاوه بر این، دارچین یه گیاه ضد عفونی کننده هم هست و باعث میشه که خاک گلدان ها عاری از میکروب و آلودگی بمونه. پس علاوه بر دور کردن پشه ها، به سلامت گیاهان هم کمک میکنه.

به نظر من استفاده از دارچین یه روش عالی و طبیعیه برای مبارزه با پشه های گلدان.

 

از بین بردن پشه گلدان با سرکه

 

استفاده از سرکه برای از بین بردن پشه های گلدان هم یه روش عالی و طبیعیه.

سرکه به خاطر اسید استیک موجود در خودش، یه ماده دافع حشره محسوب میشه. بوی تند و ترش سرکه باعث میشه که پشه ها از نزدیک شدن به گلدان ها و گیاهان اجتناب کنن.

برای استفاده از سرکه، کافیه مقداری سرکه رو با آب مخلوط کنی و با یه سمپاش روی خاک گلدان ها اسپری کنی. این کار باعث میشه که بوی سرکه فضای اطراف گلدان ها رو پر کنه و پشه ها رو دور نگه داره.

علاوه بر این، سرکه یه خاصیت ضد عفونی کنندگی هم داره. یعنی باعث میشه که خاک گلدان ها عاری از میکروب و آلودگی بمونه. پس علاوه بر دور کردن پشه ها، به سلامت گیاهان هم کمک میکنه.

همچنین میتونی از سرکه برای شستن و تمیز کردن گلدان ها هم استفاده کنی. این کار باعث میشه که هیچ جای مرطوبی برای تخم ریزی پشه ها باقی نمونه.

به نظر من استفاده از سرکه یه روش عالی و طبیعیه برای مبارزه با پشه های گلدان.

 

از بین بردن پشه گلدان با الکل

 

استفاده از الکل برای از بین بردن پشه های گلدان هم یه روش خوب و موثره.

الکل به خاطر خواص ضد عفونی کنندگی و دافع حشره ای که داره، میتونه به خوبی پشه ها رو از بین ببره. بوی تند الکل باعث میشه که پشه ها از نزدیک شدن به گلدان ها و گیاهان اجتناب کنن.

برای استفاده از الکل، کافیه مقداری الکل رو با آب مخلوط کنی و با یه سمپاش روی خاک گلدان ها اسپری کنی. این کار باعث میشه که بوی الکل فضای اطراف گلدان ها رو پر کنه و پشه ها رو دور نگه داره.

علاوه بر این، الکل یه خاصیت ضد عفونی کنندگی هم داره. یعنی باعث میشه که خاک گلدان ها عاری از میکروب و آلودگی بمونه. پس علاوه بر دور کردن پشه ها، به سلامت گیاهان هم کمک میکنه.

همچنین میتونی از الکل برای شستن و تمیز کردن گلدان ها هم استفاده کنی. این کار باعث میشه که هیچ جای مرطوبی برای تخم ریزی پشه ها باقی نمونه.

به نظر من استفاده از الکل یه روش خوب و موثره برای مبارزه با پشه های گلدان.

 

از بین بردن پشه گلدان با مایع ظرفشویی

استفاده از مایع ظرفشویی برای از بین بردن پشه های گلدان هم یه روش خوب و موثره.

مایع ظرفشویی به خاطر ترکیبات شوینده و پاک کنندگی که داره، میتونه به خوبی پشه ها رو از بین ببره. مایع ظرفشویی باعث میشه که پشه ها و لارو های اونا از بین برن و دیگه نتونن در گلدان زندگی کنن.

برای استفاده از مایع ظرفشویی، کافیه مقداری از اون رو با آب مخلوط کنی و با یه سمپاش روی خاک گلدان ها اسپری کنی. این کار باعث میشه که پشه ها و لارو های اونا از بین برن و دیگه نتونن در گلدان زندگی کنن.

علاوه بر این، مایع ظرفشویی یه خاصیت ضد عفونی کنندگی هم داره. یعنی باعث میشه که خاک گلدان ها عاری از میکروب و آلودگی بمونه. پس علاوه بر از بین بردن پشه ها، به سلامت گیاهان هم کمک میکنه.

همچنین میتونی از مایع ظرفشویی برای شستن و تمیز کردن گلدان ها هم استفاده کنی. این کار باعث میشه که هیچ جای مرطوبی برای تخم ریزی پشه ها باقی نمونه.

به نظر من استفاده از مایع ظرفشویی یه روش خوب و موثره برای مبارزه با پشه های گلدان.

 

برای خرید بذر گیاهان خاص و همچنین مشاهده تنوع بذرهای موجود در سایت باغ نت کلیک کنید.

 

برای دفع پشه های ریز گلدان میشه از فلفل قرمز استفاده کرد؟

استفاده از فلفل قرمز برای دفع پشه های ریز گلدان یه روش خیلی خوب و طبیعیه.

فلفل قرمز به خاطر ترکیبات تند و تیزی که داره، میتونه به خوبی پشه های ریز رو از بین ببره. بوی قوی و تند فلفل قرمز باعث میشه که پشه ها از نزدیک شدن به گلدان ها و گیاهات اجتناب کنن.

برای استفاده از فلفل قرمز، کافیه مقداری پودر فلفل قرمز رو با آب مخلوط کنی و با یه سمپاش روی خاک گلدان ها اسپری کنی. این کار باعث میشه که بوی قوی فلفل فضای اطراف گلدان ها رو پر کنه و پشه ها رو دور نگه داره.

علاوه بر این، فلفل قرمز یه خاصیت ضد عفونی کننده هم داره. یعنی باعث میشه که خاک گلدان ها عاری از میکروب و آلودگی بمونه. پس علاوه بر دور کردن پشه ها، به سلامت گیاهان هم کمک میکنه.

همچنین میتونی از پودر فلفل قرمز برای پاشیدن روی خاک گلدان ها هم استفاده کنی. این کار باعث میشه که پشه ها نتونن به راحتی روی خاک تخم ریزی کنن.

به نظر من استفاده از فلفل قرمز یه روش عالی و طبیعیه برای مبارزه با پشه های ریز گلدان.

 

پیف پاف برای پشه گلدان

آهان، استفاده از پیف پاف برای مبارزه با پشه های گلدان هم یه روش خوب و موثره. پیف پاف به خاطر ترکیبات شیمیایی موجود در خودش، میتونه به خوبی پشه ها رو از بین ببره. این مواد شیمیایی باعث میشن که پشه ها از بین برن و دیگه نتونن در گلدان زندگی کنن.

برای استفاده از پیف پاف، کافیه اون رو در نزدیکی گلدان ها روشن کنی. بوی خاص و دود پیف پاف باعث میشه که پشه ها از نزدیک شدن به گلدان ها اجتناب کنن و به سرعت از اونجا دور بشن.

علاوه بر این، پیف پاف یه خاصیت ضد عفونی کنندگی هم داره. یعنی باعث میشه که خاک گلدان ها عاری از میکروب و آلودگی بمونه. پس علاوه بر از بین بردن پشه ها، به سلامت گیاهان هم کمک میکنه.

همچنین میتونی از پیف پاف برای شستن و تمیز کردن گلدان ها هم استفاده کنی. این کار باعث میشه که هیچ جای مرطوبی برای تخم ریزی پشه ها باقی نمونه.

 

از بین بردن پشه گلدان سانسوریا

 

برای از بین بردن پشه‌های گلدان سانسوریا، می‌تونی از روش‌های مختلفی استفاده کنی، از جمله:

پاشیدن محلول‌های طبیعی: از محلول‌های طبیعی مانند سرکه، آب لیمو، یا روغن‌های اسانسی مثل روغن نعناع و زنجبیل بر روی گلدان سانسوریا استفاده کن. این محلول‌ها می‌تونن به عنوان روش‌های طبیعی و غیر شیمیایی برای کنترل پشه‌های گلدان مؤثر باشن.
استفاده از علف‌کش‌های طبیعی: استفاده از علف‌کش‌های طبیعی مانند نمک یا بوراکس هم میتونه موثر باشه. این علف‌کش‌ها را در نقاطی که پشه‌ها معمولاً حضور دارن، پاشیده و برای مدتی اجازه بده که اثر خود را اعمال کنه.
استفاده از پوشش‌های مانع: استفاده از پوشش‌های مانع مانند شبکه‌های مه شیشه‌ای یا سایر مواد مانع می‌تونه از ورود پشه‌ها به داخل گلدان‌های سانسوریا جلوگیری کنه.
حفظ بهداشت و تمیزی: حفظ بهداشت و تمیزی گلدان‌ها و محیط پیرامون آنها می‌تونه از ورود و رشد پشه‌ها جلوگیری کنه. مطمئن شو که زباله‌ها را به موقع دور بریزی و گلدان‌ها را به طور منظم تمیز کنی.

با استفاده از هر یک از این روش‌ها به تنهایی یا به صورت ترکیبی، می‌تونی پشه‌های گلدان سانسوریا را کنترل کنی و از آسیب به گیاهان جلوگیری کنی.

 

####################################################################################

از بین بردن گلدان های پشه یکی از نگرانی های مهم دوستداران گیاهان است. آفات گیاهان به اشکال و انواع مختلفی وجود دارند که پشه سیاه یکی از آنهاست. برای از بین بردن گلدان های پشه ، باید از آسیب و محیط زندگی این موجود آگاهی داشته باشید. برای خلاص شدن از شر گلدان های پشه ، باید بدانید که پشه سیاه و سفید برای زندگی به یک محیط مرطوب نیاز دارد.

بنابراین اگر تصمیم دارید از گلدان پشه خود خلاص شوید ، محیط گلدان و خاک را خیلی مرطوب نگه ندارید. در ادامه می خواهیم به شما کمک کنیم گلدان ویژه پشه سیاه پشه را از بین ببرید. بنابراین اگر گیاه شما توسط پشه های مختلف آسیب دیده است با ما همراه باشید ، با خواندن این مقاله پشه Goldon روش های نجات گیاه خود را یاد خواهید گرفت.

 

پشه سیاه گلدان ( Fungus Gnat ) چیست؟

این حشره به قارچ پشه نیز معروف است و در رطوبت بالا و بیشتر در لایه هایی مانند پیت ماس ​​و کود پوسیده زندگی می کند.
این آفت معمولاً زمانی دیده می شود که تعداد آنها در محیط بسیار زیاد باشد.

کل حشره این نوع پشه به گیاه آسیب نمی رساند و این لاروها یا جوانه های این حشره هستند که گیاه را از بین می برند.
لاروها به عنوان کرم هایی بسیار ریز و رنگ روشن در خاک مشاهده می شوند.

این توله ها از ریشه گیاه تغذیه می کنند و مواد مرده گیاه را در خاک می کارند. بعد از مدتی باعث خشک شدن و از بین رفتن گیاه می شوند.

 

مشخصات ظاهری پشه قارچ چیست؟

حشره بالغ سیاه مایل به خاکستری به نظر می رسد و شباهت زیادی به پشه های خانگی دارد.

طول بدن این حشرات حدود 0.3 سانتی متر است.

این حشرات غالباً در حین آبیاری در اطراف گلدانها و بسترها دیده می شوند.

پشه سیاه معمولاً در مکان های مرطوب زندگی می کند و تخم را در خاک مرطوب می گذارد.

لارو این حشره از ریشه ها و ساقه ها به ویژه از ریشه و ساقه گیاهان تازه رشد یافته تغذیه می کند.

بیشتر بخوانید : کاشت گوجه فرنگی در گلدان

 

چرخه زندگی پشه سیاه به چه صورت است؟

حشرات بالغ به مدت 1 هفته زنده می مانند و در این مدت می توانند بیش از 300 تخم در خاک مرطوب و غنی بگذارند.

این حشره چهار مرحله از زندگی دارد ، یعنی تخم ، لارو ، شفیره و مرحله یک حشره کامل.

پس از 4 تا 6 روز ، لاروها بیرون می آیند و طول آنها حدود 0.6 سانتی متر است.

لاروها از ریشه گیاهان ، قارچ ها و سایر مواد آلی تغذیه می کنند و به مدت دو هفته به همان شکل لارو می مانند.

مرحله شفیرگی حدود 3 تا 4 روز طول می کشد.

کل چرخه زندگی این حشره 3 تا 4 هفته طول می کشد.

به دلیل چرخه حیات کوتاه این حشره ، بستر کاشت یا گلدان شما ممکن است میزبان هر چهار مرحله از زندگی این حشره باشد ، یعنی تخمها ، لاروها ، شفیره ها و حشرات بالغ.

به همین دلیل برای مبارزه با این آفت ، مدت زمان و روش‌های متفاوتی نیاز است.

 

خسارت و علائم پشه سیاه به چه صورت خواهد بود؟

علائم این آفت شامل پژمردگی و آویزان شدن جوانه ها ، ضعیف شدن گیاه ، زرد شدن برگ های گیاه و همچنین مشاهده حشرات بالغ در گلخانه و اطراف تخت ها است. البته کرم های کوچک نیز در داخل خاک دیده می شوند.

بسیاری از گیاهان مانند کاکتوس ها ، ساکولنت ها ، گیاهان مکزیکی ، شمعدانی ، بنفشه و گل میخک آفریقایی و بسیاری از گیاهان خانگی در معرض این آفت هستند.

 

روشهای پیشگیری از خسارت پشه قارچ چیست؟

وقتی می خواهید گلدان بخرید ، اطمینان حاصل کنید که هیچ حشره ای در اطراف گیاه پرواز نمی کند.
خاک را کمی بچرخانید تا در صورت وجود حشره لارو حشرات را مشاهده کنید. گیاهی را که به این آفت آلوده است آماده نکنید.

بنابراین هنگام خرید دقت لازم را در سالم بودن گیاه داشته باشید.

 

راه‌های تکمیلی از بین بردن پشه گلدان ( پشه سیاه ) چیست؟

 

راههای کنترل غیر شیمیایی برای از بین بردن پشه گلدان :

ضدعفونی خاک

برای ضد عفونی کردن خاک خود ، ابتدا باید آن را مرطوب کرده و در پلاستیک سیاه یا شفاف قرار دهید.

سپس به مدت 4 تا 6 هفته در مکان آفتابی قرار دهید.

خاک شما نباید بیش از 20 سانتی متر ضخامت داشته باشد.

 

قرنطینه

قبل از ورود به خانه گیاهان تازه خریداری شده را چند روز قرنطینه کنید.

 

استفاده از شن

این حشره معمولاً تخمها را به عمق نیم سانتی متر در خاک می گذارد.

می توانید کف گلدان را حدود یک سانتی متر ماسه بریزید.

از آنجا که شن به سرعت خشک می شود ، ماده فکر می کند خاک خشک است و تخم نمی گذارد.

 

اسفاده از چسب های تله

کارت زرد یکی از تله هایی است که می تواند تأثیر بسزایی در کنترل جمعیت پشه گلدان داشته باشد.

رنگ این تله ها یکی از عواملی است که باعث جذب پشه می شود.

این کارت با چسب ضد حشره پوشانده شده است که حشره کامل پشه را جذب و از بین می برد.

بسیاری از حشرات بالغ نیز قبل از تخمگذاری به دام می افتند.

 

استفاده از پروکسید هیدروژن (آب اکسیژنه)

آب اکسیژنه  را می توان در ترکیب با آب به نسبت 1: 4 استفاده کرد (یعنی یک قسمت 3٪ پراکسید هیدروژن را با چهار قسمت آب مخلوط کنید).

سپس محیط کشت آلوده خود را با این محلول آبیاری کنید.

لاروها در اثر تماس با پراکسید هیدروژن می میرند و پس از آن پراکسید به اکسیژن و آب تبدیل می شود که برای گیاه کاملاً بی ضرر است.

 

عدم آبیاری بیش از حد

این حشرات بیشتر در محیط های مرطوب تخم ریزی می کنند. بنابراین هرگز برای از بین بردن گلدان های پشه بیش از حد آبیاری نکنید.

سعی کنید گلدانی انتخاب کنید که زهکشی خوبی داشته باشد.

قبل از کاشت گیاه در ته گلدان خود ، می توانید ابتدا سنگریزه یا پوکه معدنی بگذارید و سپس روی آن خاک بریزید.

این کار باعث می شود آب از ته دیگ راحت تر باشد.

همچنین از موادی مانند خزه که در گلدان شما آب جمع می شود خودداری کنید.

این به حذف گلدان پشه کمک می کند.

 

 

 

خشک شدن خاک بین دو آبیاری

اگر پشه در خاک گلدان وجود دارد ، باید اجازه دهید خاک بین 3 آبیاری 3 تا 5 سانتی متر کاملا خشک شود.

پس از بررسی میزان خشکی خاک در این عمق ، می توانید آبیاری کنید.

این امر باعث از بین رفتن لارو و از بین رفتن تخمها می شود.

علاوه بر این ، تمایل پشه ماده به تخمریزی در خاک را کاهش می دهد.

از سیب زمینی به عنوان تله لارو استفاده کنید

روش دیگر برای از بین بردن گلدان ها استفاده از سیب زمینی است. زیرا سیب زمینی لارو را به خود جلب می کند.

گلدان های پشه‌ برای تخمگذاری خود به مکانی مرطوب نیاز دارند.

می توانید مقداری سیب زمینی نازک تهیه کرده و در ظرفی پر از آب قرار دهید تا خیسانده و مرطوب شود.

سپس این سیب زمینی ها را در چندین جای گلدان خود روی زمین قرار دهید.

بعد از 2 یا 3 روز ، سیب زمینی های قدیمی را برداشته و در جایی دور از گلدان دور بریزید و سیب زمینی های جدید را روی خاک گلدان قرار دهید.

 

استفاده از سرکه سیب

می توانید نیمه لیوان مربا را با سرکه سیب پر کنید و مقداری مایع ظرفشویی یا صابون مایع (یک یا دو قطره) اضافه کنید.

پشه ها معمولاً می توانند روی سطح آب یا سرکه باقی بمانند ، اما با افزودن صابون مایع به سرکه ، کشش سطحی آن کاهش می یابد و پشه در آن فرو می رود.

سپس درب شیشه را با یک پوشش شفاف مانند نایلون ببندید و در ظرفی که می تواند قارچ پشه از آن عبور کند چند سوراخ ایجاد کنید.

ظرف سرکه را در نزدیکی گلدان خود قرار دهید. ظرف را تا زمان از بین رفتن کامل پشه حرکت ندهید.

چای بابونه

ضعف چای بابونه بعد از خنک شدن را می توان یکی از حشره کش های مفید دانست.

طبق معمول چای بابونه دم کنید و بگذارید تا خنک شود.

1 واحد چای و 3 واحد آب را مخلوط کرده و به طور معمول در آبیاری استفاده کنید.

 

تعویض خاک گلدان

اگر لارو پشه گلدان را در خاک مشاهده کردید ، می توانید قبل از از بین رفتن گیاه ، گلدان گلدان را تغییر دهید.

گیاه را از خاک خارج کرده و خاک را از ریشه تکان دهید. خاک قبلی را در کیسه ای ریخته و دور بریزید.

از یک خاک سالم و ضد عفونی شده به عنوان جایگزین استفاده کنید.

 

حذف بقایای گیاهی

بقایای گیاهان آلوده و مواد مرده در سطح خاک مکان مناسبی برای رشد گلدان های پشه است.

زیرا آنها منبع غذایی خوبی برای آنها هستند.

بنابراین بهتر است بقایای گیاهان خارج شود.

استفاده از عصاره تنباکو و سیر

ابتدا توتون و سیر خرد شده را در آب خیس کنید.

بعد از چند ساعت آن را صاف کرده و مایع را روی برگها و ساقه های گیاه اسپری کنید.

با این کار پشه از بین می رود.

 

استفاده از پوست لیمو

مقداری پوست لیمو رنده کرده و آن را روی سطح خاک بریزید. بوی لیمو حشرات را دفع می کند.

 

ترکیب سیر و پیاز و فلفل

1 حبه سیر ، 1 پیاز کوچک و 1 قاشق چایخوری فلفل قرمز را در مخلوط کن ترکیب کرده و کمی رب اضافه کنید.

سپس مخلوط را با مقداری آب مخلوط کرده و به مدت یک ساعت خیس کنید.

مخلوط را با چنگال صاف کرده و یک قاشق غذاخوری صابون مایع به آن اضافه کنید.

می توانید این سم را روی گیاه اسپری کنید.

 

استفاده از سیر

سیر ماده مفیدی برای از بین بردن حشرات است.

مقداری سیر تهیه کنید و آن را به صورت تکه تکه شده در خاک گلدان فرو کنید.

بوی سیر پشه ها را دور نگه می دارد.

همچنین می توانید زغال را خرد کرده و پودر کرده و با پودر سیر مخلوط کنید. سپس روی زمین بریزید.

زغال چربی رطوبت اضافی خاک را جذب کرده و بوی سیر پشه از گلدان را از بین می برد.

 

روغن خوراکی

روغن های خوراکی موجود در آشپزخانه بهترین سم برای از بین بردن گلدان های پشه است.

یک فنجان روغن پخت و پز را با یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ترکیب کنید.

این مخلوط را روی خاک اسپری کنید.

 

روغن چریش

برای از بین بردن آفات و شته ها از روغن چریش استفاده کنید.

روغن چریش از درخت چریش گرفته شده و بنابراین کاملاً طبیعی است.

 

قرار دادن میخک در خاک

بوی گل میخک پژواک پشه ها را می دهد. یک گل میخک را روی خاک قرار دهید تا تعداد پشه های گلدان را کاهش دهید.

عدم استفاده از کود حیوانی نپوسیده در گلدان
کود تازه معمولاً شامل تخم  و لارو این حشره بوده و آلوده است.

برای کود دهی خاک باید از کود پوسیده یا ورمی کمپوست استفاده کنید.

 

راههای کنترل شیمیایی برای از بین بردن پشه گلدان چیست؟

 

استفاده از حشره کش

برای از بین بردن گلدان های پشه نمی توان حشره کش هایی مانند خوکی ، دیازینون ، مالاتیون یا دورسبان را روی خاک یا گیاهان پاشید.

البته بهتر است از سم Swin و Dorsban فقط روی خاک استفاده شود.

حتما بیرون اسپری کنید.

سم گیاهی پیرترین

این حشره کش گلدان پشه را به طور موقت از بین می برد.

سرعت از بین بردن گلدان های پشه در این سم بسیار سریع است. اما از بین بردن آفت توسط این سم موقتی خواهد بود.

این سم بر روی خاک و گیاهان پاشیده می شود.

به عنوان یک اقدام احتیاطی ، از این سم در فضای باز استفاده کنید و اجازه دهید گیاه یک روز در خانه نماند.

استفاده از پیف پاف های خانگی

روی حوله کاغذی پف کرده و دستمال را روی خاک گلدان قرار دهید. دستمال را هر روز به مدت دو هفته پف کنید.

همچنین می توانید هر از چندگاهی سطح خاک را با پفک بپاشید و سپس آن را برای چند ساعت روی خاک نایلون قرار دهید تا گلدان پشه موجود در خاک از بین برود.

امیدوارم پس از خواندن این مقاله بتوانید گیاهان خود را از شر پشه سیاه نجات دهید.
نظر خود را با ما در میان بگذارید.

از بین بردن پشه گلدان با سرکه ، گلام پشه زده چیکار کنم ، از بین بردن پشه سیاه گلدان با سرکه ، حشرات ریز سفید در خاک گلدان ، کشتن حشرات گلدان ، از بین بردن پشه گلدان با مایع ظرفشوی ، از بین بردن پشه سیاه گلدان با سرکه ، برای دفع پشه های ریز گلدان میشه از فلفل قرمز استفاده کرد ، کشتن حشرات گلدان ، از بین بردن شته با دارچین ، از بین بردن پشه های ریز سیاه ، از بین بردن شته با سرکه ، از بین بردن شته با الکل ، از بین بردن پشه گلدان با سرکه ، علت پشه زدن گل سانسوریا ، انواع حشرات گیاهان آپارتمانی ، علت پشه زدن گل حسن یوسف ، کشتن پشه های خاک گلدان ، چگونه پشه های ریز گلدان را از بین ببریم ، حشرات ریز سفید در خاک گلدان ، از بین بردن پشه گلدان با سرکه ، از بین بردن هزارپا در گلدان ، حشره بسیار ریز سفید رنگ ، از بین بردن پشه گلدان با سرکه ، از بین بردن پشه گلدان با مایع ظرفشویی ، از بین بردن پشه های ریز سیاه ، کشتن پشه های خاک گلدان ، علت پشه زدن گل حسن یوسف ، سم دیازینون برای پشه گلدان ، چگونه از شر پشه های ریز خلاص شویم ، از بین بردن شته سفید گل ، از بین بردن پشه گلدان با سرکه ، حشرات ریز سفید در زیر گلدانی ، حشره بسیار ریز سفید رنگ که می پرد ، حشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *